عنوان صفحه

۱۲
تیر
استاندارد درب ضد حریق
استاندارد درب ضد حریق
  • firedoor
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • EN13501-2: 2007+A1:2009 . استاندارد BS EN 13501-2: 2007 . استاندارد درب ضد حریق . استاندارد ملی ایران . تاریخچه گواهینامه . فرآورده‌های ساختمانی . گواهینامه درب ضد حریق . مقاومت در برابر آتش . واکنش در برابر آتش .

استاندارد درب ضد حریق

استاندارد درب ضد حریق مهم ترین تخصص یک واحد تولیدی درب ضد حریق میباشد.

جهانی سازی فرهنگها و اقتصاد سراسر جهان را به شکلی متفاوت از گذشته به هم مرتبط می کند. جهانی سازی یکی از اهرم های قدرت در “عصر شتاب” است اما بدون استانداردهای بین المللی بی معناست.

با نیاز رو به رشد شهر سازی و توجه به مسایل امنیتی و دسترسی، وضع استاندارد درب ضد حریق بسیار مهم و اصولی بوده است که در چند سال اخیر صروت گرقته است.

ضرورت نیاز به استاندارد درب ضد حریق پس از رویارویی با مشکلات عدیده حس شد و قوانین مرتبط با آن در مرکز تحقیقات، راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت که نهایتن استاندارد درب ضد حریق در سازمان ملی استاندارد وضع گردید.

شرکت پدیده تجارت طلایی با برند آتی درب به لطف خداوند و تلاش پرسنل مجرب خود توانسته است بر اساس بند ۷-۵-۵ استاندارد بین المللی EN13501-2: 2007+A1:2009 و استاندارد ملی ایران  گواهی نامه فنی درب ضد حریق از مرکز تحقیقات، راه و شهر سازی دریافت کند و با ازمایش موفقیت آمیز در آزمایشگاه افکتیس ارا ترکیه موفق به کسب سرتیفکیت بین المللی از این موسسه گردید.

استاندارد درب ضد حریق وضع شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران

 

 واکنش در برابر آتش 
استاندارد ملی ایران شماره ۱ـ۷۲۷۱، « واکنش در برابر آتش برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی – روش‌های آزمون – قسمت اول: اندازه‌گیری شدت رهایش گرما ناشی از سوختن مصالح و فرآورده‌های ساختمانی به وسیله دستگاه گرماسنجی مخروطی»،
استاندارد ملی ایران شماره ۲ـ۷۲۷۱، « واکنش در برابر آتش برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی – روش‌های آزمون – قسمت دوم: آزمون قابلیت نسوختن مواد»،
استاندارد ملی ایران شماره ۴ـ۷۲۷۱، « واکنش در برابر آتش برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی – روش‌های آزمون – قسمت چهارم: قابلیت افروزش فرآورده‌های ساختمانی در برخورد مستقیم شعله (آزمون منبع تک شعله)»،
استاندارد ملی ایران شماره ۵ ـ۷۲۷۱، «واکنش در برابر آتش برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی، روش‌های آزمون‌ـ قسمت پنجم‌ ـ تعیین گرمای ناشی از سوختن مواد»، ۱۳۸۵
استاندارد ملی ایران شماره ۸۲۹۹، « واکنش در برابر آتش برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی- روش طبقه‌بندی»، ۱۳۸۴

– استاندارد ملی ایران شماره ۸۲۹۹-۱ فراورده ها و اجزای ساختمانی – قسمت ۱- طبقه بندی واکنش در برابر آتش

– استاندارد ملی ایران شماره ۸۲۹۹-۲ مقاومت فراورده ها و اجزای ساختمانی (به غیر از تاسیسات تهویه ) در برابر آتش -قسمت ۲ سال تصویب ۱۳۹۴

• مقاومت در برابر آتش 
استاندارد ملی ایران شماره ۱-۱۲۰۵۵، «مقاومت در برابر آتش –  قسمت ۱: الزامات عمومی»،
استاندارد ملی ایران شماره ۲-۱۲۰۵۵، «مقاومت در برابر آتش – قسمت ۲: روش‌های جایگزین و تکمیلی – روش‌های آزمون»،
استاندارد ملی ایران شماره ۳-۱۲۰۵۵، « مقاومت در برابر آتش – قسمت ۳: تصدیق عملکرد کوره – روش آزمون»،
استاندارد ملی ایران شماره ۲-۱۲۰۵۶، « مقاومت در برابر آتش برای اجزای باربرـ روش‌های آزمون- قسمت اول‌ـ دیوارها»، ۱۳۸۹

استاندارد درب ضد حریق BS EN 13501-2: 2007 چیست ؟

BS EN 13501-2: 2007 طبقه بندی فیزیکی محصولات ساختمانی و عناصر ساختمان. طبقه بندی با استفاده از داده ها از آزمون های مقاومت در برابر حریق، به غیر از خدمات تهویه آتش (+ A1: 2009)

سال انتشار
۲۰۰۷

وضعیت گواهینامه
احتیاط آمبری
نسخه های جدیدتر

چکیده
جزئیات برای روش های طبقه بندی محصولات ساختمانی و عناصر ساخت شده با داده های حاصل از مقاومت حریق و آزمون انتشار دود ارائه شده است. به طور خاص با عناصر باربری بدون عملکرد جداسازی حریق، عناصر باربری با عملکرد جداسازی حریق، با یا بدون لعاب، خدمات و وسایل، محصولات و سیستم هایی برای محافظت از عناصر و یا بخشی از آثار، عناصر غیر قابل تحمل یا قسمت هایی از آثار، با و یا بدون لعاب، خدمات و تجهیزات، پوشش های دیوار و سقف با قابلیت حفاظت از آتش و درهای بالابر فرود.

تاریخچه گواهینامه
جایگزین شده توسط BS EN 13501-2: 2016. جایگزین BS EN 13501-2: 2003 می شود. اصلاحیه تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ – اجرای اصلاحیه CEN C1: 2009. این سند دیگر اعتبار کلی ندارد اما همچنان در قوانین ساختمان انگلستان، ایرلند شمالی و اسکاتلند ذکر شده است.

دریافت فایل pdf استاندارد BS EN 13501-2: 2007 اینجا کلیک کنید.

استاندارد درب ضد حریق

 

appluslaboratories

 

 

efectis-era-fire-proof-door

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Designed by NARSIS